16.000 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítás
Több, mint 4000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu

A felfázás megelőzése és kezelése

2022-06-10

A felfázás, a húgyhólyag és a húgyutak gyulladása főleg a nőket érinti. Igaz, a férfiaknál is előfordul, de jóval kisebb számban. Ez leginkább azzal magyarázható, hogy a nők húgycsöve sokkal rövidebb mint a férfiaké, így a baktériumok könnyebben feljuthatnak a hólyagba, akár a bőrről, a hüvely vagy éppen a végbél felől. A nők mintegy 60 százaléka már az életében legalább egyszer átélte a húgyúti fertőzést. Sokan szenvednek azonban visszatérő fájdalmas gyulladásokban is.
A felfázás során a 
baktériumok megtapadnak és elszaporodnak a húgyhólyag nyálkahártyáján. A betegség klasszikus tünetei a gyakori vizelési inger, fájdalmas ürítés pár csepp formájában és erős kismedencei fájdalom. Ehhez társulhat még a hányinger, a hidegrázás, a zavaros, gennyes vizelet és esetleg még a lázas állapot is.
Gyakran csak az 
antibiotikumok segítenek a nemkívánatos mellékhatásaikkal együtt, pedig léteznek más szerek is amelyek segíthetnek megszabadulni a kellemetlen fájdalmaktól. Ilyen például a régóta jól ismert tőzegáfonya. Finn kutatók által végzett tanulmányok is bebizonyították, hogy a tőzegáfonya levének napi fogyasztása mintegy felére csökkenti egy újabb gyulladásnak a kockázatát.
A megbetegedésekekért főleg a 
kólibaktérium (Escherichia coli) a felelős, amely korlátozott mértékben a bélben fordul elő, ám könnyen áthidalja a rövid utat a hüvelyig. Ott aztán gyorsan elszaporodik, majd megtelepszik a húgyúti szerven. A tőzegáfonya hatóanyagai pontosan ezt képesek megakadályozni.
A természetgyógyászok szerint egy 
speciális diéta szintén segít elűzni a csírákat és a gyulladást is távol tartani. Ez az úgynevezett hintadiéta, amely azt jelenti, hogy három napon át lúgban gazdag ételeket (teljes értékű vegetáriánus ételeket sok gyümölccsel, zöldséggel, illetve korpás termékkel), majd három napon át ezek ellentétét (felvágottakat, cukrot, fehér lisztet) kell fogyasztani. Ennek hatására a vizelet hol lúgos, hol savas, és nincs az a csíra, amely képes lenne kiállni a változó környezetet.

Serkentsük a test öngyógyító erejét!


Mint minden fertőzésnél, ebben az esetben is 
a test öngyógyító erejét serkenteni kell.
A megoldás pedig 
minél többet inni és inni. A húgyúti fertőzés esetében ez különösen fontos, mert csak így lehet kimosni a baktériumokat. A szokásos napi mennyiségen felül minél több folyadékot és főleg gyógyteát kell fogyasztani, amelyek már az enyhébb hólyaggyulladások esetén is segítenek.

Hatásos klasszikus gyógyteák


1. A medveszőlő leveléből főtt tea fertőtlenítőleg hat és lassítja a baktériumok szaporodását a vizeletben.
2. Az aranyvesszőtea segít az enyhébb hólyaggyulladásokon és vesehomokon. Serkenti a veseműködést, görcsoldó hatást fejt ki a hólyagizmokra, így enyhíti a vizeléskor jelentkező tipikus fájdalmakat.
3. A mezei zsurló teája erősen fertőtlenítő hatással bír a húgyutakra, de vizelethajtóként és vesehomok esetén lökésterápiában is kiváló segítőtárs. Ezenkívül még a szervezetünk ellenálló képességét is fokozza.

Megelőzés


Mint minden betegségnél, itt is nagyon fontos szerepet játszik a megelőzés. Fontos, hogy mindig az 
időjárásnak megfelelően öltözködjünk. Télen és a hidegebb őszi hónapokban rétegesen és melegen, és főleg a víztaszító ruhákat részesítsük előnyben. Nyáron a hosszabb ideig rajtunk maradt vizes fürdőruha, a klímaberendezések és a huzat jelentik a legnagyobb veszélyt. Éppen ezért ezeket nagy ívben kerülni kell! Főleg pamut és selyem alsóneműt válasszunk, nem pedig műszálasat, és mellőzni kell a műanyag slipbetéteket is. Arra is ügyelni kell, hogy a lábunk mindig meleg legyen.

Kovács M. Dóra

Hozzászólások

Nincsenek bejegyzések

Értékelje Ön is