Hogyan védekezzük a vírusfertőzések ellen?
Az ősz beköszöntével újra támadnak a vírusok. A légúti fertőzések több, mint 90%-áért a vírusok felelősek. Habár a koronavírus globális fenyegetettsége hivatalosan elmúlt, az ősz és a hűvösebb idő beköszöntével nemcsak az influenza vírussal, hanem a koronavírus különféle variánsaival továbbra is számolnunk kell. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ legfrissebb adatai szerint (38. hét) SARS-CoV-2 örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja enyhe emelkedést mutat. Az NNGYK szerint a COVID-19 esetszámok enyhe növekedése várható a közeljövőben. Mit tehetünk egészségünk megőrzése érdekében?
Az egészséges táplálkozással, mozgással, megfelelő vitaminbevitellel sokat tehetünk egészségünk érdekében. Ebben az időszakban kiemelkedőn fontos szerepe van a C-vitaminnak és a D-vitaminnak, amelyek gátolják a szervezetünkben a vírusok szaporodását és serkentik az immunrendszer működését, így szervezetünk ellenállóbbá válik a fertőzésekkel szemben.
Hatékony védelmet nyújtanak a vírusok elleni küzdelemben a védőoltások – akár az influenza, vagy a Covid emlékeztető oltás – felvétele, ezért különösen fontos, hogy a veszélyeztetett csoportba tartozó egyének (idősek, valamilyen alapbetegséggel rendelkezők) éljenek az oltások adta védelem lehetőségével. Mindezek mellett ma már van olyan élőflórás készítmény is, amely a védőoltás által kiváltott ellenanyag termelést fokozza illetve támogatja. Ezeket a készítményeket a védőoltás felvételét megelőzően érdemes elkezdeni bevinni a szervezetünkbe időt hagyva arra, hogy kifejtsék jótékony hatásukat.
Élőflórás készítményekkel a vírusok ellen
Mára már szerencsére sokan felismertük, hogy a bélrendszerünk egészséges mikrobiom összetétele milyen fontos hatással van az egészségünkre és az immunrendszerünkre. Tudjuk, hogy a bélrendszerünk ad otthont a szervezetben található immunsejtek 80%-ának. Bizonyos tényezők, mint például konkrét gyógyszerek (pl. antibiotikumok) alkalmazása változásokat idézhet elő a bél mikrobiotájában, növelve ezáltal a légúti fertőzésekre való hajlamot is. A bélflóra helyreállítása érdekében ezért ajánlott antibiotikum kúra esetén a bélflóra helyreállításának megkezdése is. Azt azonban már kevesebben tudjuk, hogy bizonyos élőflórás készítmények, speciálisan kiválasztott probiotikus törzsek jótékony hatással lehetnek a felső légúti vírusfertőzések megelőzésében és tüneti kezelésében. Ma már kapható olyan probiotikus készítmény, amelyet Covid19 betegeken teszteltek és igazolták hatásosságát. Ezeket a készítményeket érdemes kúraszerűen szedni. Egy kúra általában egy hónapig tart, de a probiotikumokat lehet folyamatosan is szedni az előírt mennyiségben.
Kinek javasoltak ezek a speciális probiotikumok?
Gyerekeknek, akik közösségbe mennek, olyan felnőtteknek, akik valamilyen társbetegséggel (asztma, COPD, influenza, COVID) küzdenek, vagy olyanoknak akik erősíteni szeretnék az immunrendszerüket az őszi, téli időszakban. Érdemes tehát körültekintően kiválasztani a rendelkezésre álló készítmények széles spektrumából a számunkra megfelelőt.
Az AB 21 D+ élőflórát és D-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítő 30 db termékünk
most 2+1 akcióban, ingyenes szállítással!