Tippek a tavaszi fáradtság ellen

Fáradtság ellen

Végre már érezni lehet a tavasz illatát. Ám a természet újraébredése, a hosszabb nappalok a közérzetünkre is nagy hatással van. A legtöbb ember a változásokra fejfájással, vérkeringési problémákkal, alvászavarokkal, fáradsággal és kedvetlenséggel reagál. Nem csoda, hiszen a testünk keményen dolgozik a télből a nyárba vezető átmeneti időszakban. Az anyagcsere most tavaszi nagytakarítást végez, a testben több hormon képződik és a régi sejteket újak helyettesítik. Ez pedig rengeteg energiát igényel. Ezen túlmenően a tavaszi mélypontban a napfénynek komoly szerepe van, ugyanis megakadályozza a melatonin alváshormon kiválasztódását. Emiatt nem alszunk eleget és gyorsabban kimerültté válunk. A téli időszak teljesen felhasználta az energia- és vitamintartalékainkat. A vitális anyagok és a vas hiánya miatt a test nem jut elegendő oxigénhez.

Tavaszi fáradtság ellen

Frissítő tippek

1. Együnk sok gyümölcsöt, zöldséget és korpás termékeket!
2. Végezzünk tavaszi salaktalanító kúrát!
3. Ahhoz, hogy a szervezetünk újra lendületbe jöjjön, pótolni kell a létfontosságú vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket.
4. A gyógynövény- és vaskészítmények fokozzák a vérképzést és ezáltal a szervezet oxigénellátásának a javítását is.
5. Mindennap menjünk minél többet friss levegőre!
6. Hetente legalább egyszer szaunázzunk!
7. Aludjunk eleget! Ügyeljünk a minőségi és mennyiségi alvásra! Egy felnőtt ember alvásigénye minimum 7 óra.
8. Tartózkodjunk több időt a napon! Az éltető napsugár különösen tavasszal fejti ki a jótékony hatását.
9. Ha úgy érezzük, hogy nincs erőnk koncentrálni, igyunk meg egy nagy pohár vizet, szellőztessünk ki, és vessük be az illóolajokat! A citrom, a borsmenta és az eukaliptuszolaj párologtatása azonnali felfrissülést hoz.

Fáradtság ellen

 

Fáradtság ellen


A sport amellett, hogy szép vonalakat és erős izmokat kölcsönöz, javítja az állóképességet és az erőnlétet.
A rendszeres mozgás segítségével karban tartható a szív és az érrendszer, az Alzheimer-kór korai stádiumában pedig lassítja az agy leépülésének folyamatát.
Aki hetente legalább két órát intenzíven sportol, finn kutatók szerint egyharmadával csökkenti a daganatos betegségek kialakulásának kockázatát. Önmagában ez azonban természetesen nem elég, abba kell hagynia a dohányzást és kiegyensúlyozottan kell táplálkozni!
A jó erőnlétű, sportos emberek könnyebben kezelik a stresszes szituációkat. Ezt a tényt számos kutatási eredmény is igazolja.
A szabadban, a természetben folytatott sporttevékenység igen hatásos a stressz leküzdésében, a depresszió ellen, sőt a haragtól és a dühtől is segít megszabadulni. Ugyanannyi idő alatt sokkal jobb eredmény érhető el, mintha a négy fal között fitneszteremben edzenénk.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük