Készüljünk fel az új évre!
A gondtalan mulatságok és koccintások után kezdetét veszi az új év, és ismét jönnek a hétköznapok. Az új esztendő kezdete a legtöbb embernek a fogadalmak ideje is. Sokan úgy gondolják, hogy a fogadalom kötelez, így sokkal könnyebb egy-egy nehezebb célt is elérni. Valójában azok a fogadalmak lesznek hosszú életűek és a valóságot azok befolyásolják leginkább, amelyeket az életünk valamelyik fordulópontján határozunk el. Soha ne tegyünk olyan fogadalmat, amit pár hét múlva úgyis megszegünk. Inkább tudatosan készüljünk a 2020-as évre! Először is nézzük meg, mik azok a dolgok, amelyek nélkülözése nem jár különösebb erőfeszítéssel!
1. Változtassunk az étrendünkön!
Csak friss és természetes élelmiszereket fogyasszunk! Sok zöldséget, hüvelyeseket és korpás termékeket. Ezek biominőségben nem csupán ízletesek, hanem pontosan a megfelelő hatóanyagok, melyek a motorunkat mozgásban tartják. A tiszta és természetes ivólevek különösen gazdagok vitaminokban és ásványi anyagokban. Iktassuk ki a szénhidrátdús élelmiszereket, üdítőket! Így nemcsak a pénztárcánk mérete, de a testsúlyunk is előnyösen változik. Az ez által nyert havi megtakarítást inkább hasznosabb dolgokra fordítsuk!
2. Szabaduljunk meg a mérgező anyagoktól!
Az ünnepek után jól jön egy kis salaktalanítás. A tisztítás belülről szabadítja meg a testet a ballaszttól és helyet teremt az új energiáknak. Évente kétszer egy Schüssler-sókból kevert „koktél” kiválóan alkalmas arra, hogy a testet-lelket újra fitté tegye. A sók sokoldalúan hatnak a szervezetre: ingerlik a májműködést, fokozzák a kiválasztódást, támogatják a vese-és a bélműködést, végül megakadályozzák a szövetek veszélyes túlsavasodását. A gyógynövények szintén kiváló méregtelenítő hatással rendelkeznek, melyek szinte balzsamként hatnak a májra.
a.) A gyermekláncfű gyökerének és a levelének a cseranyagai fokozzák a zsírok emésztését. Inulin nevű hatóanyaga serkenti az epe és a hasnyálmirigy működését, a benne lévő taraxacin pedig vízhajtó hatással bír és segíti a vesét a méregtelenítésben. Teaként, de cseppekben és kapszulákban is kaphatóak.
b.) A kömény magja a carvon nevű illóolajat tartalmazza, ami serkenti a zsírok emésztését. A köménytea vagy a köményolaj segíti a máj működését, megelőzi a telítettség érzett kialakulását és a puffadást.
c.) A máriatövis fő hatóanyaga a slymarin, védi a májsejteket és serkenti az új sejtek képződését. Tea- és kapszulaformában is kapható.
d.) A vérrehulló fecskefű rengeteg chelidoninalkaloidát tartalmaz, ezáltal oldja a görcsöket és támogatja az epeműködést. Kúra formájában hat héten keresztül hajtsunk fel belőle egy csésze teát minden étkezés előtt.
e.) A borókabogyó illóolajai és cseranyagai kimossák a mérgeket a testből. Vizelethajtó és fertőtlenítő hatású. Cseppek, drazsék vagy tea formájában fogyasszuk!
3. Erősítsük meg az immunrendszerünket!
Ahhoz, hogy stabilizálni tudjuk az immunrendszerünket, különösen a vas-foszfát, a mangán-szulfát és a cink-klorid ásványianyag-kombinációi hatásosak. A kovasav az úgynevezett falósejtek aktivitását fokozza, és ezáltal küzdi le a kórokozókat. Az ásványi sós kúra tavasszal is ajánlatos az allergiák és a szénanátha megelőzésére. Ugyanis ha a sejtek nincsenek kellőképpen ellátva ásványi anyagokkal, akkor számos egészségügyi probléma jelentkezhet. A védekezőrendszerüknek naponta meg kell óvni testünket a kívülről érkező támadásokkal szemben, amihez C-vitaminra van szükség. A B-vitaminok szintén nélkülözhetetlenek, mivel a B-vitaminok menedzselik az anyagcserét. Az immunrendszer szempontjából a D-vitamin is fontos szerepet játszik. Támogatja a baktériumfaló sejteket a munkájukban, ráadásul bizonyos sejtek osztódását is megakadályozza, így ezzel a képességével képes megelőzni a rákot. A sok mozgás és a tiszta hegyi levegő szintén jót tesz az immunrendszerünknek. Ezek mellett persze alaposan oda kell figyelni a táplálkozásunkra is!
3. Űzzük el a stresszt!
Az optimális ásványianyag-ellátás segít abban is, hogy kiegyensúlyozottabbá váljunk, és jobban tudjuk kezelni a stresszt. Különösen a foszfátok hatnak oda, hogy mobilizálják az új energiákat és könnyebben ki tudjanak kapcsolni. E mellett azonban próbáljunk legalább heti 2–4 alkalommal nekünk tetsző mozgásformát beiktatni az életünkbe. Ez lehet pilates, jóga vagy akár kondicionálótorna is, lényeg, hogy minél többet mozogjunk. A testmozgás hatására a véráramba került hormonok – szerotonin, dopamin és endorfin – fizikailag, szellemileg és érzelmileg is pozitívan hatnak ránk és boldogságérzéssel töltenek el. A friss levegőn megtett rendszeres esti séta tisztítja a testet, a lelket egyaránt, és egyben kiváló levezetés a napi feszültség oldására. Lefekvés előtt használjunk illóolajokat, mint például a levendula vagy az eukaliptusz, melyeknek nyugtató hatása hozzásegít a tökéletes ellazuláshoz, akár a fürdővízben vagy a párologtatóban is.
4. A tánc fitten tart!
Ha szórakoztató mozgásformát szeretnénk, akkor irány a parkett! A tánc javítja a kondíciót, edzi az izmokat, serkenti az emlékezést és fokozza a koordinációt is. A tánc az ember fontos kifejezési eszköze, amely oldja a testi és lelki feszültségeket. A tánc az immunrendszert is erősíti. Tánc közben a test interferont termel – egy immunstimuláló anyagot –, így erősíti a védekezőerőt. Kell ennél több?
Kovács M. Dóra
Freetox® étrendkiegészítő Gyermekláncfűvel és csalánnal 250 ml |
Naja Forest Chaga, Hamvaskéreg gomba, 100 ml |
Gastro-Bon rágótabletta édesgyökér (DGL) kivonattal és 5-féle probiotikummal 60 db |
Naja Forest Fiber Shake 600 g |
BeSlimmer testsúlycsökkentő kapszula 60 db |
NORMOXIL csomag
|
Naja Forest Mandula gyógygomba kivonat, 100 ml |
OxyNzimes tabletta 90 db |
Nupo Slim Boost - Burn My Fat étrend-kiegészítő kapszula (30 db) |
ANANDAM Bio Levendula super illóolaj - 5 ml |
Floradix Kräuterblut szirup 500 ml |
BioMenü BIO MACA-GYÖKÉR por 250 g |
Celsus Q1+Q10 Vital kapszula 60 db |
Zeonatur-C étrend-kiegészítő 230 gl |
D3-Vitamin Forte 2000NE 60 db |