Az egészségért és a vitalitásért
A savak és a lúgok egyensúlya a szervezetünkben
A test túlsavasodása sokféle betegséget válthat ki. Lassan már népbetegségé válik, ami sajnos nem marad következmények nélkül.
Érdemes komolyan venni a figyelmeztető jeleket, melyek a szervezetünk sav-bázis háztartás egyensúlyának megbomlását jelzik. Ezek a tünetek az állandó fáradtság, sápadt, fakó bőr, erőtlen, lógó haj, zsírpárnák és a narancsbőr gyarapodása. Ahhoz, hogy a szervezetünk sejtjei korrekten el tudják végezni a munkájukat, a savaknak és a lúgoknak mindig egyensúlyban kell lenniük.
Mit váltanak ki a lúgok a szervezetben?
Normális esetben egy okos pufferrendszer gondoskodik róla, hogy megmaradjon a helyes viszony. Ám nagy problémát jelent, hogy a lúgokat csak kívülről lehet bevinni a szervezetbe, míg a savakat a test maga is elő tudja állítani. Ha azonban a savak kívülről is bejutnak a kiegyensúlyozatlan életmód (például helytelen táplálkozás, mozgáshiány, negatív stressz) által a testbe, akkor a test „szemétszállítása” nem működik kifogástalanul. Ennek a következménye, hogy megrekednek a savas mérgező anyagcseretermékek. Ezek már nem képesek kiválasztódni és a szervezetben maradnak. Éppen ezért segítsük a testünket egy táplálkozásból, ápolásból, fitneszből és lazításból álló az alábbi egyszerű programmal megszabadulni a felgyülemlett mérgező anyagoktól.
1. Igyunk sok folyadékot! A vesén keresztül folynak ki a legkönnyebben a fölösleges savak a testből. Ehhez napi 2–3 liter vizet vagy gyógyteát kell meginni.
2. Megtervezett, kiegyensúlyozott étrend. Az étlapunkra egyre gyakrabban kerüljenek fel zöldségek, gyümölcsök, saláták, fűszerzöldek. A friss zöldség amellett, hogy jótékony hatású, igazi élvezet. A savanykás gyümölcsök lúgos hatást keltenek a testben.
3. Kell egy kis lemondás! Különösen a kávéról, az alkoholról és a nikotinról.
4. Rendszeres testmozgás. Legalább heti két-három alkalommal be kell iktatni a sportot az életünkbe. Ideális az úszás, a séta, a kerékpározás.
5. Próbáljuk kiegyenlíteni a túlsavasodást! Hetente egyszer kell egy kis kényeztetés! Jó megoldás például egy savtalanító lúgos fürdő (kapható a reformházakban).
6. Serkentsük az anyagcserét, dörzsöljük magunkat fitté! Reggelente egy jó alapos masszázs kefével a fürdőkádban vagy a zuhany alatt mindenkinek jótékony hatású.
Savképző élelmiszerek: hús, hal, felvágott, sajt, édességek, gabonafélék, tojás, alkohol, kávé.
Lúgképző élelmiszerek: gyümölcsök, zöldségek, tej, hidrogén-karbonátban gazdag ásványvizek. A tévhitekkel ellentétben a citrom is kiváló lúgosító, amellett pedig segíti az emésztést és megköti a felesleges zsírokat a szervezetben.
Hogyan készüljünk fel az iskolakezdésre?
Nemsokára elkezdődik az új iskolaév. A szülők és a gyerekek egyaránt nagy izgalommal vágnak bele az új tanévbe, még akkor is, ha már van gyakorlatuk benne. Fontos, hogy a gyerekek szellemileg felkészülten kezdjék el az iskolát. Akár elsős, akár már középiskolás diákról is van szó, alaposan meg kell tervezni előre, hogy az elkövetkező időkben hogyan fog kinézni az élete. Az alábbi tippeket érdemes mindenkinek megszívlelni ahhoz, hogy nyugodtan vághasson bele az új tanévbe.
Készítsünk egy vásárlási listát!
Az új tankönyvek mellett nem árt, ha az előző évben elhasznált tanszereket is felfrissítjük. Alaposan nézzük át, hogy mire lesz szükség és készítsünk róla listát! A gyerekek ruhatárát is időben át kell nézni, mert a tavaly őszi ruhadarabokat már nagy valószínűséggel kinőtték és azokat időben pótolni kell. Ezek nagymértékben segítenek, hogy előre megtervezhessük a várható kiadásokat.
Frissítsük fel a szobájukat!
Ha egy kis új színt viszünk az életükbe, talán nagyobb kedvük lesz a szobájukban az íróasztaluk mellé leülni és leckét írni. Segítsünk rendbe rakni az íróasztalt és környékét! Alaposan válogassuk át a tanszereket és a fiókokban mindennek jelöljük ki a helyét! Színes irattartókat vásároljunk, és töltsük fel a tolltartókat is! Egy vidám tapéta vagy színes képek a falon pozitívan hatnak a lurkókra és remélhetőleg motiválóan hatnak majd a tanulásra is.
Előre tervezzük meg az elkövetkező hónapokat!
Alaposan gondoljuk át, hogy melyek lesznek a választott szakkörök, amire érdemes lesz beiratkozniuk! A döntésnél vegyük figyelembe a gyerekek rátermettségét és érdeklődési körét. Lelkileg is erősítsük fel őket, és segítsünk a szorongást és a felmerülő kételyeket eloszlatni bennük! Biztosítsuk őket a folyamatos segítségünkről! Egy kiegyensúlyozott gyerek sokkal nyugodtabban és magabiztosabban fog nekivágni az új tanévnek.
Tanévkezdés makkegészségesen!
Kovács M. Dóra
KAQUN VÍZ 1500 ml |
BioMenü BIO CHLORELLA tabletta 125 g |
Naja Forest Süngomba, folyékony gomba 100 ml |
NGastro-Bon rágótabletta édesgyökér (DGL) kivonattal és 5-féle probiotikummal 60 db |
Bioheal Spirulina Komplex 250 db |
NORMOXIL csomag 3 x 30 db |
B-vitamin Komplex étrendkiegészítő 250 ml |
Celsus Grép Plusz csepp 30 ml |
Spiranto légzéskönnyítő tapasz 5 db |
DBH Deep Blue Health ZÖLDKAGYLÓ
|
Naja Forest Shiitake gyógygomba kivonat, 100 ml |
Lutein Plusz kapszula 30db |
OxyNzimes tabletta 90 db |
Bioheal Cukormentes Multivitamin Gyermekeknek 70 db |
Floradix Kräuterblut szirup 500 ml |
HERBioticum Ca-Mg-Zn Minerals 60 tabletta |
Prémium Extra magnézium + B6 vitamin + Q1Q10 kapszula 30db |
95%-os Tisztaságú Propolisz Oldat 30ml |
Freetox® étrendkiegészítő Gyermekláncfűvel és csalánnal 250ml |
Artroflex Plus kollagén peptid tartalmú étrend-kiegészítő kapszula 180 db + Gyógyulási napló |