Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű fukcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhet, amivel elfogadja az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.
11.499 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítás
Több, mint 6000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu

Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz 10 db

2 560 Ft
35020490
+


A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz

paracetamol, gvajfenezin, fenilefrin-hidroklorid

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

Milyen típusú gyógyszer a Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz (a továbbiakban: Rubophen ThermoPlus) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
Tudnivalók a Rubophen ThermoPlus szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Rubophen ThermoPlus-t?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Rubophen ThermoPlus-t tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


Milyen típusú gyógyszer a Rubophen ThermoPlus és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A gyógyszer tartalma:
Paracetamol: egy fájdalomcsillapító (analgetikum), amely segít testhőmérséklet csökkentésében, láz esetén.
Gvajfenezin: egy köptető, amely segít a köpet fellazításában.
Fenilefrin: dekongesztáns, amely segít az orrüreg duzzadásának csökkentésében, ezzel elősegítve a könnyebb lélegzést.

Ezt a készítményt a megfázás és az influenza tüneteinek rövid távú kezelésére, fejfájás és egyéb fájdalmak, orrdugulás és torokfájás, hidegrázás és láz enyhítésére, valamint a hurutos köhögés enyhítésére alkalmazzák.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak


Tudnivalók a Rubophen ThermoPlus szedése előtt

Ne szedje a Rubophen ThermoPlus-t:
ha allergiás a paracetamolra, a gvajfenezinre, a fenilefrinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
ha terhes vagy szoptat
ha máj- vagy vesebetegsége van, vagy alkoholos májbetegségben szenved
ha súlyos szívbetegsége, vagy szív- érrendszeri betegsége, vagy vér-problémái vannak, ilyen például az anémia (alacsony vörösvértestszám)
ha magas a vérnyomása (hipertónia)
ha pajzsmirigy túlműködése van
ha cukorbetegsége van
ha feokromocitómája van (mellékvesevelő-daganat)
ha glaukómája van, beleértve a zárt zugú zöldhályogot is
ha vizeletürítési problémái vannak
ha monoamin-oxidáz-gátló (MAO-gátló) nevű antidepresszáns gyógyszert szed, vagy az utolsó 14 napban ilyet szedett – ilyen gyógyszer például a fenelzin és az izokarboxazid
ha triciklusos antidepresszánsokat szed
ha béta-blokkolókat szed
ha más paracetamol-tartalmú készítményeket szed
ha éppen más orrcseppet vagy stimulánst alkalmaz (ilyen például az efedrin, az amfetaminok és a xilometazolin)
ha köhögéscsillapító gyógyszereket szed.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Rubophen ThermoPlus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:
ha nagyon köhög, vagy asztmás. Beszéljen kezelőorvosával, ha a köhögés több mint 5 napja fennáll, vagy visszatér, vagy ha a köhögést láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.
ha keringési problémái vannak, ilyen például a Raynaud jelenség nevű állapot, amely a kéz- és lábujjakban levő gyenge keringés eredménye
ha anginája van
ha prosztata megnagyobbodása van, mivel ez vizeletürítési problémákat okozhat
ha súlyos gyomor- vagy bélpanaszai vannak
ha érzékeny bizonyos cukrokra
ha fenilketonúriában - ami egy ritka, örökletes metabolikus rendellenesség - szenved.

Gyermekek
A készítmény 12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható.

Egyéb gyógyszerek és a Rubophen ThermoPlus
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is.

A Rubophen ThermoPlus hatással lehet bizonyos gyógyszerekre:
a magas koleszterinszint kezelésére szolgáló gyógyszerek, amelyek csökkentik a zsír mennyiségét a vérben, ilyen gyógyszer a kolesztiramin
hányinger vagy hányás kezelésére szolgáló gyógyszereket szed, mint például a metoklopramid vagy a domperidon
antikoaguláns nevű gyógyszerek, amelyeket vérhígításra használnak, ilyen például a warfarin vagy más kumarinok - alkalmanként beszedhet paracetamolt, de meg kell beszélni kezelőorvosával, ha rendszeresen szednie kell
barbiturátok (epilepszia kezelésére vagy altatószernek), mint például a fenobarbitálok
triciklusos antidepresszánsok, azaz például imipramin, amitriptilin
szív- vagy keringési problémák kezelésére, vagy a vérnyomás csökkentésére szolgáló gyógyszerek (például digoxin, guanetidin, reszerpin, metildopa)
béta-blokkolók (például atenolol) vagy értágítók (például hidralazin)
acetilszalicilsav vagy más nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerek
migrén kezelésére szolgáló gyógyszerek (például ergotamin és metilszergid)
zidovudin, mivel ez vérproblémákat okozhat (alacsony fehérvérsejtszám)
nyugtatóként használt fenotiazinok (például klórpromazin, periciazin és flufenazin)
ha vérét vagy vizeletét laboratóriumi vizsgálatokkal tesztelik, mivel ez a gyógyszer befolyásolhatja az eredményeket
ha általános érzéstelenítést fog kapni, mivel ez a szívritmus változását okozhatja

Egyéb fontos információk
5 napnál hosszabb ideig ne szedje a készítményt, kivéve, ha kezelőorvosa tanácsolja.
Ezt a gyógyszert csak akkor szedje, ha az összes, alábbi tünetek megjelentek Önnél: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.
Olyan gyógyszereket használjon, amelyek csak az éppen meglevő tüneteit kezeli.
Ne szedje más influenza, megfázás vagy orrdugulás elleni szerekkel.

A Rubophen ThermoPlus egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal
Ne igyon alkoholt, miközben ezt a gyógyszert alkalmazza.

Termékenység, terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A készítmény terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha ez jelentkezik Önnél, ne vezessen gépjárművet vagy ne kezeljen gépeket.

A Rubophen ThermoPlus szacharózt, aszpartámot és nátriumot tartalmaz.
A Rubophen ThermoPlus tasakonként 2,1 g szacharózt (cukrot) tartalmaz.
Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert. Ezt a cukorbetegeknek figyelembe kell venni.

A Rubophen ThermoPlus aszpartámot (E951) - ami egy fenilalanin-forrás - tartalmaz. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonuriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.

A Rubophen ThermoPlus tasakonként 129 mg nátriumot tartalmaz. Kontrollált nátrium diétán levő betegeknél ezt figyelembe kell venni.


Hogyan kell szedni a Rubophen ThermoPlus-t?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

1 tasak tartalmát öntse egy átlagos bögrébe. A bögrét töltse karimáig körülbelül 250 ml forró, de nem forrásban levő vízzel. Addig kevergesse, amíg a por feloldódik, majd hagyja, hogy iható hőmérsékletre hűljön. Másfél órán belül igya meg az oldatot.

A készítmény ajánlott adagja
Felnőttek, idősek és 12 éves és annál idősebb gyermekek
Négyóránként egy tasak, ha szükséges. Egy 24 órás periódus alatt ne alkalmazzon 4 tasaknyinál (4 dózis) többet.

A készítményt 12 évesnél fiatalabb gyermekek nem kaphatják.

Ha az előírtnál több Rubophen ThermoPlus-t vett be
Paracetamolt tartalmaz. Túladagolás esetén azonnal orvosi segítséget kell kérni, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késleltetett, súlyos májkárosodás veszélye. Menjen a legközelebbi kórház sürgősségi osztályára. Vigye magával gyógyszerét és ezt a betegtájékoztatót.

Ha elfelejtette bevenni a Rubophen ThermoPlus-t
A megadott mennyiségnél többet nem szabad bevenni. Ha a tünetei több mint 5 napig fennállnak, vagy ha romlik az állapota, tanácsot kell kérni orvostól vagy gyógyszerésztől.

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Súlyos mellékhatások

Nagyon ritka (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
allergiás reakciók, amelyek súlyosak lehetnek, például bőrkiütés, légzési nehézségek, bőrhámlás, viszketés, duzzadt, vörös bőrfelületek megjelenése, amit néhány esetben légszomj vagy a száj, az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata kísér.
Súlyos bőrreakciók nagyon ritka eseteit jelentették.
a vérkép változása miatt fokozottabb hajlam a vérzések, véraláfutások, láz és fertőzések, mint pl. torokfájás és fekélyek kialakulására

Egyéb mellékhatások

Gyakori (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
alvási nehézségek (álmatlanság, inszomnia)
hasmenés, hányás
idegesség, remegés, ingerlékenység, nyugtalanság vagy izgatottság
vérnyomás-növekedés fejfájással, szédüléssel, hányással, szabálytalan szívverés (szívdobogás érzés, palpitáció)

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):
hasi fájdalom vagy diszkomfort-érzés
májproblémák
gyorsabb vagy lassabb szívverés
szemészeti problémák
vizelet-ürítési problémák

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. Hogyan kell a Rubophen ThermoPlus-t tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon és a tasakon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Legfeljebb 30°C-on tárolandó.

Semmilyen gyógyszert nem dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Rubophen ThermoPlus?
A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 200 mg gvajfenezin és 10 mg fenilefrin hidroklorid.
Egyéb összetevők:
szacharóz, citromsav (E330), borkősav (E334), nátrium-ciklamát (E952), nátrium-citrát (E331), aceszulfám-kálium (E950), aszpartám (E951), porított mentol aroma, citrom aroma, citromlé aroma, kinolinsárga (E104).

Milyen a Rubophen ThermoPlus külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
A készítmény csaknem fehér, jellegzetes citrus/mentol illatú por egyedi tasakokba csomagolva, a tasak töltőtömege 4,4 g.
Kiszerelés: 5, 6 vagy 10 tasak dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

Forgalomba hozatali engedély jogosultja:
SANOFI-AVENTIS Zrt.
1045 Budapest Tó u. 1-5
Magyarország

Gyártó:
Wrafton Laboratories Limited
Braunton, Devon EX33 2DL
Egyesült Királyság

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:
Cseh Köztársaság Coldrex proti chripce a kašli citron a mentol 500 mg/200 mg/10 mg
Magyarország Rubophen ThermoPlus por belsőleges oldathoz
Olaszország Nirolex Flu Tripla Azione
Lengyelország Coldrex Complex Grip
Németország Paracetamol/Guaifenesin/ Phenylephrinhydrochlorid Perrigo 500mg/200mg/10mg Pulver zur Herstellung einer Lösung zum Einnehmen
Egyesült Királyság Perrigo Paracetamol/Guaifenesin/Phenylephrine Hydrochloride 500mg/200mg/10mg powder for oral solution

OGYI-T-22329/01 10x LDPE/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak
OGYI-T-22329/02 10x Surlyn/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak
OGYI-T-22329/03 6x LDPE/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak
OGYI-T-22329/04 6x Surlyn/Al/LDPE/papír (külső réteg) tasak

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. május