A Protexin Florea IBS kapszula károsodott bélflóra esetén (pl. gasztrointesztinális rendszer funkcionális zavaraival járó gyomor bél rendszeri megbetegedések pl.: IBS, IBD, ismeretlen eredetű visszatérő hasi fájdalom) a bélflóra egyensúlyának helyreállításához szükséges különleges táplálkozási igényhez igazított speciális - gyógyászati célra szánt - tápszer.
Lactobacillus Rhamnosus LCR 35R baktérium törzset tartalmaz, amely probiotikus törzs hozzájárul a bélflóra egyensúlyának helyreállításához és funkcionális gasztrointesztinális zavarok esetén javasolt.
Adagolás: felnőtteknek az első két héten naponta 2x1 kapszula, majd a harmadik héttől napi egy kapszula bevétele javasolt a reggeli/vagy esti étkezés után kúraszerűen összesen 4 hétig vagy a kezelőorvos egyedi utasítása szerint akár hosszabb ideig. Antibiotikum szedése esetén az antibiotikum bevétele után 3-4 órával kell bevinni a probiotikumot.
IBS - Irritábilis bél szindróma: az IBS (Irritábilis Bél Szindróma) emésztőrendszeri tünet együttes, mely időnként komoly fájdalommal jár, és az életminőséget jelentősen ronthatja, főleg, ha a beteg környezetében élők és a háziorvos is azt gondolja, hogy a szenvedésnek nincs valós alapja.
Amikor egy IBS-ben szenvedő beteg felkeresi a szakorvost, általában a következő tünetekre panaszkodik: gyomorpanaszok, hasi diszkomfort érzés és puffadás, gyomortáji vagy hasi fájdalom, amely néha igen erős is lehet. A belek érzékennyé válnak, megváltozik a széklet állaga és gyakorisága. Mivel e tünet együttes hátterében sok minden állhat, ezért alapos kivizsgálásra van szükség.
Az irritábilis bél szindróma terápiája összetett, alapos orvosi kivizsgálás után a szakorvos határozza meg a beteg számára legoptimálisabb gyógykezelést.
A probiotikumok szerepe és jótékony hatása
Az emberi szervezet működésének egyik alappillére a normális bélflóra, az emésztőrendszerben közreműködő több, mint 500 mikroorganizmus harmonikus működése.
Mit jelent az, hogy probiotikum?
A probiotikus baktériumok olyan mikroorganizmusok, amelyek hasznára vannak a gazdaszervezetnek. Legismertebbek a tejsav- és a bifidobaktériumok (Lactobacilli, Bifidobacteria). Ezek benépesítik a bélrendszert, javítják az emésztés hatékonyságát, segítenek az emésztőrendszer egészségének és az immunrendszer működésének fenntartásában. A probiotikus baktériumok a belek természetes lakói, és minden egészséges ember bélrendszerében megtalálhatók. Sőt, nélkülük nincs egészséges ember!