Probiotikumot a tüdő támogatására is?

Mi a bél-tüdő tengely és mi köze az immunitáshoz?

Mindazokat a mikroorganizmusokat, amelyek az emberi testben és testfelületen természetes módon előfordulnak, mikrobiótának nevezzük. A mikrobiótának igazoltan létfontosságú szerepe van az egészség megőrzésében, beleértve az immunitást is. Bélrendszerünk ad otthont a szervezetben található immunsejtek 80%-ának, ezért az immunitásunk fontos helyszíne a bélrendszerünk.

 

A probiotikumokat mind ez idáig a bélproblémák megelőzésére és kezelésére alkalmazták. A legújabb kutatások azonban leírják a bél és a tüdő mikrobiótái közötti kölcsönhatást, amelyet bél-tüdő tengelynek nevezünk. Ez azt jelenti, hogy a tüdő mikrobiális változása befolyásolja a bélflóra összetételét és viszont, ami befolyásolja a légzőszervünk, a tüdő egészségi állapotát.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a vírusos légúti fertőzések jelentik az iskolai és munkahelyi hiányzások első számú okát világszerte. Az alsó légúti fertőzések (pl. tüdőgyulladás) számítanak a világon a harmadik vezető halálozási oknak. A vírusos légúti fertőzések enyhe tünetei közé tartozik az orrfolyás vagy az orrdugulás, a tüsszögés, a torokfájás, a köhögés, a szem könnyezése, a fáradtságérzet, az enyhe láz és a fejfájás. Ezek a tünetek rendszerint 7–10 napig tartanak, bár néhány tünet 3 hétig is fennállhat. Mivel a vírusos légúti fertőzéseknek nem létezik gyógyító terápiája, az enyhe tünetek első vonalbeli kezelése a tünetek enyhítésére összpontosít. Az alkalmazott vény nélküli gyógyszerek többsége korlátozott hatásosságú és bizonyos mellékhatásokkal járhatnak. Ma már kaphatóak olyan probiotikus készítmények, amelyek alkalmazása kifejezetten ajánlott a felső légúti vírusfertőzéses időszakokban, és amely hozzájárul az egészséges bél-tüdő tengely mikrobiom kialakulásához. 

Megnézem az AB 21 D+® élőflórát és D-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítő 30 db terméket smiley  

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük