Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű fukcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhet, amivel elfogadja az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.
11.499 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítási
Több, mint 6000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu
11.499 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítás
Több, mint 6000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu

Panadol Rapid Extra 500mg/65mg filmtabletta 24 db

1 654 Ft
35020457
+


A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!



Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Panadol Rapid Extra 500 mg/65 mg filmtabletta
paracetamol, koffein

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid Extra 500 mg/65 mg filmtabletta (a továbbiakban Panadol Rapid Extra filmtabletta) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
Tudnivalók a Panadol Rapid Extra filmtabletta szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid Extra filmtablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5 Hogyan kell a Panadol Rapid Extra filmtablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid Extra filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Panadol Rapid Extra filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol-koffein kombinációjú tabletták.

A Panadol Rapid Extra filmtabletta két hatóanyag kombinációját tartalmazza.
A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a koffein pedig tovább növeli a fájdalomcsillapító hatást.
A Panadol Rapid Extra filmtabletta gyorsan és hatékonyan enyhíti:
a fejfájást és migrént.
a fogfájást, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalmat, védőoltásokat követő lázat és fájdalmat, reumatikus- és izomfájdalmakat, oszteoartritisszel (ízületet érintő kórfolyamat, mely végül az ízület deformitásához, elégtelen működéséhez vezet) társult fájdalmat, valamint a menstruációs görccsel járó fájdalmat.
a megfázással, influenzával és torokfájással együtt járó kellemetlen érzést, és csökkenti a fellépő lázat.


2. Tudnivalók a Panadol Rapid Extra filmtabletta szedése előtt

Ne szedje a Panadol Rapid Extra filmtablettát
ha allergiás a paracetamolra, a koffeinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
ha egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (az ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén).
túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.
ha 12 évesnél fiatalabb.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Paracetamolt tartalmaz.
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

A Panadol Rapid Extra filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha Ön:
máj- vagy vesebetegségben szenved, csak orvosi konzultációt követően szedheti a készítményt. Májkárosodás esetén fokozott a túladagolás veszélye.
sovány vagy alultáplált
rendszeresen fogyaszt alkoholt
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.

A Panadol Rapid Extra filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha Ön:
súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!

Ez a gyógyszer koffeint tartalmaz. Nagyobb mennyiségű koffeintartalmú kávé, tea, illetve egyes dobozos üdítők fogyasztása kerülendő a gyógyszer szedésekor. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést (szívdobogásérzés) okozhat.

Fontos, hogy a Panadol Rapid Extra filmtablettát NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető vagy halálos kimenetelű májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!

A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Egyéb gyógyszerek és a Panadol Rapid Extra filmtabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.
magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed.
véralvadásgátlókat (pl. warfarint) szed és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Panadol Rapid Extra filmtabletta nem, vagy csak elhanyagolható mértékben befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

A Panadol Rapid Extra parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium-etil-parahidroxibenzoát [E215] és nátrium-propil-parahidroxibenzoát [E217]) tartalmaz, amelyek későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.


3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid Extra filmtablettát?

Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4 6 óránként 1 2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
Alkalmazásának időtartama nem haladhatja meg a 7 napot. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4 6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.

33-43 kg közötti serdülők:
6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek:
A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt (lásd „Ne szedje a Panadol Rapid Extra filmtablettát”).

Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettát vízzel nyelje le.

Ha az előírtnál több Panadol Rapid Extra filmtablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat, ami májátültetéshez vagy halálhoz vezethet. Amennyiben az előírt adagnál többet vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha nem érzi rosszul magát!

Ha elfelejtette bevenni a Panadol Rapid Extra filmtablettát
A legközelebbi alkalommal NE vegyen be kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A paracetamol mellékhatásai

Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer szedését és azonnal forduljon orvoshoz:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés, illetve a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, Stevens-Johnson szindróma).
Hörgőgörcs, ha korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más (pl. ibuprofén-tartalmú) fájdalomcsillapító alkalmazása során.
Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).

További mellékhatások:

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
májműködési zavar
súlyos bőrreakciók

A koffein mellékhatásai

Nem ismert gyakorisággal előforduló mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
idegesség
szédülés

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. Hogyan kell a Panadol Rapid Extra filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Panadol Rapid Extra filmtabletta?

A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol és 65 mg koffein filmtablettánként.

Egyéb összetevők:
Tabletta mag: hidegen duzzadó keményítő, kalcium-karbonát, alginsav, kroszpovidon, povidon K25, magnézium-sztearát, parahidroxibenzoátok (nátrium-metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium etil parahidroxibenzoát [E215], nátrium-propil-parahidroxibenzoát [E217]).
Bevonat: Opadry white YS-1-7003 (titán-dioxid [E171], hipromellóz 3cP, hipromellóz 6cP, makrogol 400, poliszorbát 80), karnauba viasz, tisztított víz.

Milyen a Panadol Rapid Extra filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy csaknem fehér színű, ovális formájú filmtabletta, egyik oldalán egy „xPx” bevéséssel, ahol a P egy körben található.

12 db, 24 db vagy 48 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
14 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír/PVC összepattintható tárcában.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline-Consumer Kft.
1124 Budapest
Csörsz u. 43.
Magyarország

Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Limited,
Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford,
Írország

OGYI-T-1707/12 (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/13 (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/14 (48× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/15 (14× - buborékcsomagolásban és tárcában)

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. október

Ajánlott termékek

Akció 23%
2 323 Ft 1 799 Ft
Akció 25%
1 873 Ft 1 399 Ft