Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű fukcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhet, amivel elfogadja az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.
9 999 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítási
Több, mint 6000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu
9 999 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítás
Több, mint 6000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu

Panadol Rapid 500mg filmtabletta 12 db

731 Ft
35020454
+


A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!



Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Panadol Rapid 500 mg filmtabletta
paracetamol


Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
Tudnivalók a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5 Hogyan kell a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol tabletták.

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta paracetamolt tartalmaz, amely fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer.

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta gyorsan és hatékonyan enyhíti:
a fejfájást és migrént.
a fogfájást, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalmat, védőoltásokat követő lázat és fájdalmat, reumatikus- és izomfájdalmakat, oszteoartritisszel (ízületet érintő kórfolyamat, mely végül az ízület deformitásához, elégtelen működéséhez vezet) társult fájdalmat, valamint a menstruációs görccsel járó fájdalmat.
a megfázással, influenzával és torokfájással együtt járó kellemetlen érzést, és csökkenti a fellépő lázat.


2. Tudnivalók a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta szedése előtt

Ne szedje a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát
ha allergiás a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
ha egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (az ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén).
túlzott, illetve krónikus alkoholfogyasztás esetén.
ha 6 évesnél fiatalabb.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Paracetamolt tartalmaz.
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha Ön:
máj- vagy vesebetegségben szenved, csak orvosi konzultációt követően szedheti a készítményt. Májkárosodás esetén fokozott a túladagolás veszélye.
sovány vagy alultáplált
rendszeresen fogyaszt alkoholt
Előfordulhat, hogy egyáltalán nem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazott paracetamol mennyiségét.

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha Ön:
súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés(hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!

Fontos, hogy a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető vagy halálos kimenetelű májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!

A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Egyéb gyógyszerek és a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.
magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed.
véralvadásgátlókat (pl. warfarint) szed és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Amennyiben Ön terhes vagy szoptat, kérje ki orvosa tanácsát a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta szedése előtt.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

A Panadol Rapid 500 mg filmtabletta parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium etil parahidroxibenzoát [E215] és nátrium-propil-parahidroxibenzoát [E217]) tartalmaz, amelyek későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.


3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát?

Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4 6 óránként 1 2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
Alkalmazásának időtartama nem haladhatja meg a 7 napot. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.

43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4 6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.

33-43 kg közötti serdülők:
6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek 6-11 éves kor között:
fél-1 tabletta, amely szükség esetén 4 óránként ismételhető, de 24 órán belül maximum 4 tabletta vehető be. Az egyszeri adag 10-15 mg/testtömeg-kilogramm (ttkg), míg a maximális adag 24 órán belül 60 mg/ttkg.
Orvosi utasítás nélkül 3 napnál hosszabb ideig nem szedhető.
A készítmény alkalmazása 6 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt (lásd „Ne szedje a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát”).

Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra. A tablettát vízzel nyelje le.

Ha az előírtnál több Panadol Rapid 500 mg filmtablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat, ami májátültetéshez vagy halálhoz vezethet. Amennyiben az előírt adagnál többet vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha nem érzi rosszul magát!

Ha elfelejtette bevenni a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát
A legközelebbi alkalommal NE vegyen be kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer szedését és azonnal forduljon orvoshoz:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés, illetve a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, Stevens-Johnson szindróma).
Hörgőgörcs, ha korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más (pl. ibuprofén-tartalmú) fájdalomcsillapító alkalmazása során.
Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).

További mellékhatások:

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
májműködési zavar
súlyos bőrreakciók

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. Hogyan kell a Panadol Rapid 500 mg filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 30oC-on tárolandó.

A dobozon/tárcán/tartályon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/Exp:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta?

A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol filmtablettánként.

Egyéb összetevők:
Tabletta mag: hidegen duzzadó keményítő, kalcium-karbonát, alginsav, A-típusú kroszpovidon, povidon K25, magnézium-sztearát, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, parahidroxibenzoátok (nátrium metil-parahidroxibenzoát [E219], nátrium-etil-parahidroxibenzoát [E215], nátrium propil parahidroxibenzoát [E217]).
Bevonat: Opadry white YS-1-7003 (titán-dioxid [E171], hipromellóz 2910 [3cP], hipromellóz 2910 [6cP], makrogol 400, poliszorbát 80), karnauba viasz, tisztított víz.

Milyen a Panadol Rapid 500 mg filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér színű, kapszula alakú, mindkét oldalán domború filmtabletta, egyik oldalán egy körben „P” bevéséssel, másik oldalán bemetszéssel ellátva.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.

2 db filmtabletta PE-papír laminált tasakban és dobozban.
6 db, 12 db, 16 db, 24 db, 32 db vagy 48 db filmtabletta PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12 db, 24 db vagy 48 db filmtabletta gyermekbiztos PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12 db vagy 16 db filmtabletta PVC//Al buborékcsomagolásban és összepattintható tárcában.
12 db vagy 16 db filmtabletta gyermekbiztos PVC//Al buborékcsomagolásban és összepattintható tárcában.
100 db filmtabletta csavaros PP kupakkal lezárt HDPE tartályban garanciazárást biztosító fóliával.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline-Consumer Kft.
1124 Budapest
Csörsz u. 43.
Magyarország

Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Limited
Knockbrack Dungarvan Co. Waterford
Írország

vagy

Omega Pharma Manufacturing GmbH & Co. KG
Benzstrasse 25, 71083 Herrenberg
Németország

vagy

S.C. EUROPHARM S.A.
2 Panselelor St., Brasov, 500419
Románia

vagy

SmithKline Beecham S.A.,
Ctra. de Ajalvir, Km. 2.500, Alcalá de Henares, 28806 Madrid
Spanyolország

OGYI-T-1711/16 (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1711/23 (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. június