iskolakezdés

Hogyan készüljünk fel az új tanévre?

Még javában tart a nyár, de szeptember elsejéig már alig van egy kis idő hátra. Minden gyermek szeretné még kiélvezni a vakáció utolsó napjait, de a gondolataikban már egyre gyakrabban feldereng a vészesen közelgő új tanév. Az új iskolai év kezdete előtt számos tennivaló akad a tanároknak, a szülőknek és a gyermekeknek is egyaránt. Éppen ezért időben fel kell készülni és meg kell tervezni a feladatokat, hogy augusztus utolsó napjait ne árnyékolják be a felesleges pánikrohamok. A hiányzó tanszereket is jobb időben, minél előbb beszerezni, nem pedig az utolsó napokra hagyni. Még nem lehet tudni, hogy az elkövetkező új tanév milyen kihívásokat tartogat. Amíg a járványveszély nem múlik el,  addig nem biztos, hogy a hagyományos keretek között működik majd az oktatás, vagy pedig digitális formára kell majd ismét átállni.

Tippek a kis diákoknak a zökkenőmentes, nyugodt iskolakezdéshez

1. Először is csinálj rendet az íróasztalodon és a fiókokban, a  laptopodról pedig takarítsd le a felesleges játékprogramokat!
2. Időben szerezd be a szükséges könyveket, füzeteket és egyéb eszközöket!
3.Készítsd elő a tanszereket, amik nélkülözhetetlenek lesznek a mindennapi munkához!
4.A kapott nyári házi feladatot időben készítsd el, a kötelező olvasmányt pedig ha még nem történt volna meg, sürgősen olvasd el!
5.Nézd át az előző évi könyveidet, mert nagy valószínűséggel az idei év tanulmányai is erre fognak épülni.
6.Lapozz bele az új tanév tankönyveibe, hogy egy kis betekintést nyerhess a leendő feladatokról!
7.Augusztus utolsó napjait használd ki! Pihenjél, sportoljál a barátokkal vagy éppen túrázzál! Azzal foglalkozzál, ami számodra fontos és teljes kikapcsolódást eredményez, hogy az új tanévbe megújult erővel kezdhessél bele!

Fontos az immunrendszer megerősítése
A nyári szünidő eltettével a gyermekek immunrendszere az iskolai közösségben alaposan leterhelődik. Az új emberekkel való találkozás legtöbb esetben új kórokozókat is tartogat. Az erősebb immunrendszerrel rendelkezők ezekkel a kihívásokkal képesek megbirkózni, vagy akár elkerülni. Náluk általában gyorsabb és enyhébb lefolyásúak lesznek a betegségek. Azok a gyermekek azonban, akik legyengült immunrendszerrel rendelkeznek, az iskolakezdéstől egészen a tanév végéig kisebb szünetekkel gyakran megbetegszenek.

Helyes, immunerősítő táplálkozás
• A testünknek különféle vitaminokra és vitális anyagokra van szüksége. Fontos, hogy naponta legyen friss gyümölcs és zöldség az étlapon. Ezenkívül a teljes kiőrlésű termékek, hüvelyesek, diófélék, halak, tojás és sovány hús fogyasztása ajánlott. A cukros üdítőket kerülni kell, helyette tiszta, szénsavmentes vizet, szűrt 100%-os gyümölcsleveket és a gyógyteákat részesítsük előnybe.
• A vitamindús és kiegyensúlyozott  táplálkozás mellett azonban minden gyermek számára fontos a kiegészítő vitaminkúra is, amelyet a táplálkozás kiegészítéseként szabad alkalmazni. Az őszi időszakban a vitaminok, az ásványi anyagok és a nyomelemek mellett a növényi eredetű probiotikumok szintén hasznosak az optimális bélflóra eléréséhez, amely a megfelelő immunműködés egyik alapja.

Kovács M. Dóra

 


 

 

Emóció 7.84 liposzómás C- és D3-vitaminnal-1 l

 

Floradix Kindervital étrend-kiegészítő D-vitaminnal, kalciummal gyermekeknek 250 ml

 

Alpikol gyógynövényes szirup 120 ml

 

AlpexaVit Probio 7+
30db étrend-kiegészítő

 

Lenavit MagneD2000+Szelén, 2000 NE D3-vitamin
60 db

 



 

HUMINIQUM ÉTRENDKIEGÉSZÍTŐ 250 ML
ImmunPro liposzómás emulzió 150 ml
Isla®Cassis plus C-vitamin torokpasztilla 30 db

 

NUTRI8 Gyerek Multivitamin rágótabletta 60 db
Dr.STEINBERGER HOMOKTÖVIS PLUSZ NATÚR
450 ML
ARKOROYAL® Immunité Forte propolisszal 20 db

 

BÉRES CSEPP PLUSZ 4X30 ml
Dr. Theiss Echinacea csepp
50 ml
LenaVit Mesemaci gumivitamin,
9 vitaminnal, narancs-málna-áfonya ízben, 60 db Letölthető Grimm mesékkel

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük