Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű fukcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhet, amivel elfogadja az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.
15.000 Ft-tól ingyenes szállítás
Akár 2-3 napos szállítás
Több, mint 4000 termék
Kapcsolat:
+36 (20) 439 4366
info@internetpatika.hu

Tavaszi egészségmegőrzés - Immunerősítés a tavaszi fáradtság ellen

2020-04-10

A tavasz érkezésével egyre gyakoribbak a légúti megbetegedések, mivel a téli hónapok alaposan legyengítették az immunrendszerünket. Ilyenkor jóval nehezebben birkózunk meg a fertőzésekkel és könnyebben megbetegszünk. Nem beszélve a kialakult járványról, amely sajnos nagyon gyorsan terjed.

A jó egészség fenntartásához elengedhetetlen a vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban gazdag táplálkozás és a megfelelő, napi 2–3 liter folyadék fogyasztása. Ez főleg szénsavmentes ásványvíz, gyümölcstea vagy gyógytea és természetes gyümölcslé legyen. Lehet kapni kifejezetten immunerősítő teakeveréket is, vagy előre elkészített csipkebogyó-, kamilla-, hársfa-, menta- vagy egyéb jótékony hatású gyógyteákat.

Fontos, hogy naponta fogyasszunk nyers gyümölcsöt és zöldségeket is! A kivi, a citrusfélék (narancs, grapefruit), a savanyú káposzta, a paprika, a fekete retek és a homoktövis is kiváló C-vitamin-forrás. A pihenés és a szabad levegőn eltöltött idő, valamint a rendszeres testmozgás szintén elengedhetetlen az egészségünk megőrzéséhez. Ezt azonban  az adott körülmények miatt jelen helyzetben csak nagyon óvatosan, az embertársainktól jól elkülönítve tehetjük meg.

Az előre megtervezett napirend és a rendszeres változatos étkezés betartása szintén kiemelkedő szerepet kap. Sajnos a gyümölcsök vitamintartalma tél végére lecsökkenhet. Ilyenkor a betegségek leküzdéséhez és a megelőzéshez nagy segítség a multivitamin és főleg a D- és C-vitamin bevitele. Kiváló immunerősítő hatásuk miatt ajánlott a probiotikumok fogyasztása is.  Ezek a termékek az immunrendszert a bélrendszeren keresztül támogatják.

Vannak olyan készítmények is, amelyekkel nem csak a probiotikumról gondoskodhatunk, hanem a vitaminpótlásról is. A betegségek megelőzésére a gyógynövény-eredetű termékek is nagyon hatásosak, mivel a növények komplex formában tartalmazzák a vitaminokat, ásványi anyagokat, így egymás hatását erősítve jobban felszívódnak és hasznosulnak.

A fent említettek mellett érdemes az alábbiakat is megszívlelni, melyek szintén nagy segítségséget nyújtanak az egészségünk védelmében:

•A méz és a propolisz kiváló szénhidrátforrás, gazdag ásványi anyagokban, vitaminokban, fontos enzimeket és szerves savakat tartalmaz. Bár csecsemőknek nem adható, de ha a gyermek nem virágpor-allergiás, és szívesen elfogadja, bátran használhatjuk.

•A fokhagyma az egyik legjobb természetes antibiotikum, mely inkább a felnőttek számára kedvező. A nyers gyömbér szintén jótékony hatással van az immunrendszerre. Egy kiskanál reszelt gyömbér leöntve langyos vízzel, egy kiskanál mézzel és nyers citromlével, igazi vitaminbomba. A gyömbér emellett felgyorsítja a vérkeringést és az anyagcserét is.

•A medvehagymát sokféle formában fogyaszthatjuk. Tizenkétszer erősebb vér- és májméregtelenítő, gomba- és baktériumölő hatású, mint a fokhagyma. Ha szeretjük, akkor tehetjük levesbe, salátába vagy akár krémsajtba is.

•A rendszeres mozgás szintén nagyon jó immunerősítő, amellyel mindannyian hozzájárulhatunk a jó közérzetünk megtartásához és az egészségünk megőrzéséhez.  Érdemes tehát mindenkinek a saját adottságának és igényeinek megfelelő mozgástípust választani. A pilates az egyik legjobban ajánlott és kedvelt mozgásforma, amellyel egyaránt javíthatjuk a lelki és a fizikai terhelhetőségünket, miközben erősíthetjük az immunrendszerünket is. A kialakult járványhelyzet miatt azonban a nagyobb közösségeket szigorúan mellőzni kell! A napi sétára nyugodt, csendes helyet kell választanunk, ahol könnyedén betarthatjuk az ajánlott minimum két méter távolságot az embertársainktól. A rendszeres sportot pedig az internetről letöltött mozgásformák segítségével végezhetjük el. Igyekezzünk minél több mozgásformát kipróbálni, így mindenki megtalálhatja a személyiségéhez a leginkább illőt! Ez lehet akár az internetről letöltött pilates-gyakorlatsor is, amire otthon a szobánkban tudunk tornázni.

Tavaszi fényvédelem

A kora tavaszi napsugarakkal óvatosan kell bánni, hiszen észre sem vesszük, és könnyen behatolhatnak a bőrünk mélyebb rétegeibe, ahol komoly károsodást okozva elősegítik a bőr öregedését. Az UV-B-, UV-C-sugarak bőrgyulladást (leégést) okoznak. A napfény hatására a pigmentfoltok is intenzívebbé válhatnak, éppen ezért nagyon fontos a védekezés. Ezt minél magasabb faktorszámú (akár 50-es) arckrémet használva tehetjük meg. Az UV-B-, UV-C-sugarak bőrgyulladást (leégést) okoznak, éppen ezért a fénynek állandóan kitett bőrfelületet mindennap be kell kenni fényvédővel. A tavaszi és a nyári időszakban mindenkinek fényvédő tartalmú arckrém használata javasolt. Emellett azonban fontos szerepe van a fizikai védelemnek is. Amikor a szabadban tartózkodunk, tegyünk a fejünkre napellenzős sapkát vagy kalapot és használjunk UV-szűrős napszemüveget. A fedetlen bőrfelületeket pedig fényvédő krémmel mindig kenjük be!

Az allergiák célirányos leküzdése

A tavasz a legrosszabb időszak az allergiások számára. Újra megkezdődik a szénanátha ideje, így mindenféle pollenek szállnak a levegőben. Egyik okozója a nyírfa, amely kétévente éli át az úgynevezett hizlalási időszakát. Páratlan években gyengébben virágzik, míg a páros években újra erősebben. Ilyenkor ajánlatos az ajtókat és az ablakokat zárva tartani, napszemüveget viselni a szabadban és időben felkészülni a gyógyszerekkel, amennyiben az szükséges. Ahhoz, hogy a tüneteket kordában tudjuk tartani, fontos a specifikus immunterápia mellett elővigyázatosnak lenni.

Apró trükkök az allergia enyhítésére:

•A pollenek repülési időszakában lefekvés előtt minden este fontos hajat mosni, mert rengeteg pollen megbújhat benne.

•A nappal viselt ruhákat ne a hálószobában vessük le, és ne hagyjuk ott.

•Az ablaküvegeket kezeljük le egyszerű, pollenek elleni védőgázzal.

•Rendszeresen töröljük át nedves törlővel a padlót és a szőnyegeket, és használjunk pollenszűrős porszívót.

•Kerüljük a dohányfüstöt és a levegő káros anyagait, mert ezek szintén ingerlik a nyálkahártyát.

•Az autóban is tartsuk zárva az ablakokat. Érdemes pollenek elleni védőszűrőt is beépíttetni a szellőzőrendszerbe.

•Mindig figyelni kell a pollenek repülési előrejelzését.

Tovább a képre a termékekért!

Kép és forrás: Internetpatika Kft

Promóció