Ólomsúlyú fáradság vagy idegesség, vérkeringési problémák vagy erős súlyingadozások. Amikor a testünk egyensúlya valamilyen megmagyarázhatatlan okok miatt felborul annak gyakran a pajzsmirigy helytelen működése az oka.
A pajzsmirigy a gégefő alatt helyezkedik el. Szokatlan formája miatt pillangómirigynek is nevezik. Itt képződnek azok a hormonok, melyek a testünk működésének szinte valamennyi területe számára fontosak. A pajzsmirigy testünk parányi motorja. Az energia-anyagcsere mellett a pajzsmirigy hormonjai a zsír-és szénhidrát anyagcserét is szabályozzák. De ezek befolyásolják az ásványi anyag-, a víz és a hőháztartást is, valamint a szívműködést, a keringést, az izmokat, az idegrendszert és a hormonháztartás működését.
A pajzsmirigy alulműködése legtöbbször depresszióhoz, fáradsághoz, súlynövekedéshez és terméketlenséghez vezethet. Túlműködése viszont nyugtalanná, agresszívvá tesz, magas vérnyomást és heves szívdobogást válthat ki, Fogyást és hasmenést okozhat.
Hogyan működik a pajzsmirigy?
A pajzsmirigy hajtóanya a jód. Javarészt a táplálékból szerzi be ezt a létfontosságú nyomelemet, ám gyümölcsök, zöldségek, gabonafélék, húsok és az ivóvíz gyakran nem tartalmaznak belőle eleget. A pajzsmirigynek ahhoz, hogy elő tudja állítani a hormonjait napi 150-200 mikrogramm jódra van szüksége.
A trijódtironin és a tiroxin pajzsmirigyhormonok irányítják a növekedést, az érést és az anyagcsere sebességét. Emellett kalcitonint is termel, mely a parathormonnal együtt a test kalciumháztartását szabályozza.
Fontos a megelőzés!
Nagyon sokan szenvednek pajzsmirigy betegségben, de legfőképpen a nők körében jelentkezik a leggyakrabban. Tanulmányok igazolták, hogy a pajzsmirigy megfelelő működéséhez egy szeléntartalmú enzimre (a jodotironin 5-dejodinázra) is szükség van. A szelén- és a jódhiány néha együtt jelenik meg, ami egész változatos tünetekhez vezethet és főleg a terhesség korai fázisában lehet igen veszélyes.
Kattints a képre és nézd meg a terméket!
A megelőzésben és kezelésben egyaránt fontos szerepet játszik a megfelelő ásványi anyag pótlása. A szelén amellett, hogy kiváló antioxidáns és antivirális hatású ásványi anyag, nagy jelentősége van a pajzsmirigy hormon képzésében, aktív T3 előállításában és felhasználásában. Pozitív hatásait napi 200 mikrogramm szelén pótlással biztosíthatjuk.
A NORMOXIL™ mio-inozitot és szelént tartalmazó étrend-kiegészítő, amely jól alkalmazható az említett táplálék-összetevők megfelelő mennyiségben történő pótlására, ha az étrendben alacsony a szintjük, vagy abban az esetben, ha nagyobb mennyiségben van rájuk szükség.
A NORMOXIL™ étrend-kiegészítő, nem szolgál betegség kezelésére, gyógyítására, megelőzésére. Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Kattints a képre és nézd meg a terméket!
Fotó: Internetpatika, Forrás: Normoxil
Írta: Kovács M. Dóra
Promóció