A változás jó!

Van benne valami izgalmas újdonság, a régi eltűnése, aminek a helyét valami más, valami jó veszi át. 

Mi minden van a változásban?

Benne van a régi elengedése, a kérdés: mit és merre és hogyan akarok változtatni?

Benne van a kérdés: eddig nem jól csináltam? Lehet, így van, de bocsássuk meg magunknak, ne legyen bűntudatunk és maradjon el önmagunk hibáztatása. Most érkeztünk el a változáshoz – örüljünk, hogy megtörtént!

A legnehezebb rész a változásban maga a változtatás, az, hogy másképp reagálunk, cselekszünk, gondolkodunk és érzünk. Ráadásul, ha a rendszerben egy elemet megváltoztatunk, akkor az egészet kell újra értelmezni, tehát újra kell strukturálni gondolkodásunkat. Lehet, hogy máshol is kell változtatni?

Egy biztos: érdemes lépésről lépésre haladni. Kezdjük a testünk egészségével – több mozgás, „olvadó” kilók és máris jobban érezzük magunkat! 

 

Küzdjük le a túlsúlyt!

Korunk fő problémája az elhízás, ami számos életmódbetegség kialakulását hozza magával, mint például a szív- és érrendszeri elváltozások, cukorbetegség, egyes daganatos betegségek kialakulása stb. Az újévi fogadalmak nagy része is a fogyáshoz kapcsolódik. Az ünnepi kiadós lakomák után szinte mindenki felszedett néhány kilót, amitől nagyon gyorsan szeretne megszabadulni. Mielőtt azonban a fogyókúrához hozzáfognánk, alapos átgondolásra van szükség, hogy hogyan is kezdjük el. A helyes döntés a jól megtervezett életmódváltás, amiben az egészséges táplálkozás és a megfelelő mennyiségű és minőségű mozgás kiváló segítőtársunk tud lenni. A helyes táplálkozás egyik alapja az összkalória-bevitelnek a csökkentése. Ezt főleg azzal tudjuk elérni, ha több növényi eredetű táplálékot fogyasztunk. Főleg gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű gabonából készült termékeket kell előnyben részesíteni, amelyek térfogatuknál fogva jóllakatnak, de tápanyagtartalmuk kisebb és rosszabbul is szívódnak fel. A finomított szénhidrátok, mint például a cukor és az édességek a telített zsírokkal együtt tiltólistára kell, hogy kerüljenek.

Fontos, hogy ellenőrizzük a napi kalóriabevitel mennyiségét. A hirtelen lecsökkentett kalóriabevitel senkinek sem ajánlott, mert az vitaminhiányhoz vezethet. Egy nagyon túlsúlyos embernél 800 kalória bevitelt ajánlanak a szakemberek, de egy egészséges, nem túl elhízott embernél a 2000 kalóriabevitel normális, de ezt természetesen lehet csökkenteni.

Az energiaszükségletet befolyásolja a testtömeg, a nem, az életkor, a külső hőmérséklet és elsősorban a szellemi és fizikai aktivitás.

A tartós mozgás kiváló segítőtárs a kalóriák elégetésében. Ha gyakran és intenzíven mozgunk, gyorsabban megy a fogyás is.   

A gyógynövények és az étrend-kiegészítők szintén segítenek a zsírok leolvasztásában. A természet számos kiváló gyógyírt tartogat a fogyni vágyóknak.

Fogyást segítő gyógynövények

Mustármag

Étvágycsökkentő és anyagcsere-fokozó elixír, ráadásul az íze is kellemes. Fehérjében és rostokban igen gazdag, ezenkívül vitaminokban és hasznos ásványi anyagokban is bővelkedik. Hosszas teltségérzetet biztosít, tisztítja a beleket, sőt pozitív hatással van az inzulin- és vércukorszintre is. Fogyasztható magában is, de még jobb, ha az ételeinket szórjuk meg vele.

Garcinia cambogia

Ez az indiai gyümölcs az egyik igen kedveld természetes fogyókúrás szer, mely HCA-tartalmánál fogva csökkenti az étvágyat, segít lebontani a zsírt, és egyben gátolja a fel nem használt szénhidrát zsírként történő raktározását.

Fehér akác

Az igen elterjedt, édes ízvilágú fehér akác virága étvágycsökkentő hatással bír, ráadásul a puffadás, a székrekedés, sőt a reflux ellen is hatékony. Főként teaként fogyasztandó.

Mezei katáng

Zsírégető és emésztést serkentő hatása révén igen kedvelt fogyókúrás gyógynövény, mely több zsírégető tea összetevője is. Tisztítja a májat, a vesét, a lépet, ezenkívül elősegíti az emésztést. Kiváló vércukorszint-szabályozó, mivel gyökere sok inzulint tartalmaz. Fehér akáccal keverve étvágycsökkentő is.

Csalán

A csalán az egyik legismertebb gyógynövények közé tartozik. Vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag és nagyon jó vértisztító hatással bír. A csalán feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket. Tisztítja a májat, kiegyensúlyozza a vércukorszintet, segíti az emésztést. Napi rendszerességgel iható. Vízhajtásra, méregtelenítésre reggelente éhgyomorra igyuk.

Matétea

A matéteát sokan kávé helyett is fogyasztják magas koffeintartalma miatt. Az élénkítés mellett azonban a fogyásban is segít. Egyrészt fokozza az anyagcserét és a zsírégetést, hosszabb teltségérzetet biztosít és csökkenti az étvágyat.

Egy jól felépített testsúlycsökkentő programban a gyógytea-terápiák kiemelt szerepet töltenek be.

 

A sikeres változtatáshoz nézz körül kínálatunkban KATT IDE

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük